TERHESSÉG ÉS GYERMEKSZÜLÉS

Ha lehetséges, a reumás betegségben szenvedö nö a terhesség elött beszéljen egy jól képzett szakemberrel. Bár legtöbb esetben a reumás betegséget nem érinti a terhesség. A hát, a csípö és a térd reumás betegségei esetén a fokozódó terhelés miatt diszkomfort érzés jelentkezhet. Fokozott pihenés és kímélet a fizikai megterhelésektöl segíthet a panaszokon. A hátfájás is általános lehet.

A reumatoid artritiszes nök gyakran érzik lazábbnak az ízületeiket, kevésbé fájdalmasnak a terhesség alatt. Sajnos a betegség a szülés után ismét visszatér.

Ovakodni kell a terhességtöl a lupusz aktív szakaszában, de nem okoz problémát, ha a beteg általánosan jól érzi magát vagy csak kevés panasza van, mint börelváltozás vagy enyhe ízületi fájdalom.

Néhány esetben vetélés következhet be.

A terhesség nem befolyásolja a Bechterew kórt, nem is rontja, nem is javítja, nem hat a születendö gyermekre sem.

Bizonyos gyógyszerek, mint az arany, penicillamin, és korticoszteroid hathatnak a magzatra vagy a csecsemöre. Ezeket, ha lehetséges, a terhesség kezdete elött el kell hagyni.

A terhesség elsö három hónapjában a röntgentöl óvakodni kell.

A teljes nyugalom feltétlenül fontos a reumás betegségben szenvedö terhes nö számára.

A szülést megfelelöen kell elökészíteni. Ha a terhes anya csípöje az artritisz alatt deformált, az orvos császármetszést ajánlhat. Az anyának a szülés után is még hosszabb ideig kell pihennie.