RUHÁZKODÁS, CIPŐK

A ruhákat úgy kell megválasztani, hogy könnyűek legyenek és könnyen lehessen azokat felvenni. A kis gombok helyett inkább zippzárt vagy tépőzárat kell használni. A zippzár végébe gyűrűt kell fűzni, ezt kampószerű bottal lehet húzni. Az olyan bot, melynek egyik végén kampó van a húzáshoz, és a másik végén gumi a nyomáshoz, igen hasznos az öltözködésben. Azok a ruhák, amelyek elöl gombolódnak, kevesebb nehézséget okoznak a felvételnél, levételnél.

A téli ruháknak melegeknek kell lenniük, de ne legyenek nehezek.

Igen fontos, hogy a cipő megfelelő legyen mind hosszában, mind szélességben. Elöl egy centiméter résznek kell maradnia a leghosszabb ujjat számítva. A rosszul illeszkedő cipő maradandó károsodást okozhat a lábban, különösen fiataloknál és gyermekeknél.

A szoros cipők bütyköket - fájdalmas csontkinövéseket okozhatnak a láb oldalsó részein.

Olyan cipőt kell választani, melynek erős, de könnyű, hajlékony a talpa és puha a felsőrésze.

A nehéz bőrcipök nem a legjobbak az artritiszes egyén részére. Fűzők, kapcsok szintén nehézséget jelentenek. Tépőzárral való helyettesítés ma már nagy könnyebbséget jelent. A papucs sok esetben nem jó, mert a lábat nem tartja, a láb előre csúszik és a lábujjak összepréselődnek.

A sportcipők tépőzárral kényelmesek és könnyen felvehetők. A sötét, lapos cipők segítenek elfedni a láb hibáit.

Azoknak, akiknek a bokájuk merev, olyan cipő szükséges, mely a lábujjak fele megfelelően lazítható, kibontható, különben nem tud belebújni a cipőbe