ENYHE ÉS SÚLYOS FÁJDALMAK

Mindenki érez enyhébb és súlyosabb fájdalmat időről, időre. Ezek pár nap után el is múlnak. Legtöbb esetben megerőltetés okozza, például a hátfájást nehéz teher emelése, vagy egész napi hajolgatás.
A hátfájás rendszerint pár napi pihenésre javul.

A test képes ellenállni a rendkívüli fizikai erőfeszítésnek, de az izomerőt fokozatosan, napi edzésekkel és gyakorlatokkal kell kifejleszteni.

Az a fájdalom, mely a sérülés után több mint egy vagy két hét múlva is tart, arra mutat, hogy a károsodás súlyosabb lehet. A test bizonyos részein a gyógyulás hosszabb időt vesz igénybe, ilyenek a könyök, a váll, a sarok.

Bár a fájások s a fájdalmak megjelenésének gyakorisága a korral emelkedik, sok idős ember soha nem szenved fájdalomtól.

Egy megmagyarázhatatlan fájdalom lehet az első tünete a reumás megbetegedésnek, mint például az artritisznek, de nem mindig.

Ilyenkor először pihentetni kell a fájdalmas területet, és bevenni egy fájdalomcsillapító tablettát (Paracetamol vagy az Aspirin).

Orvoshoz kell fordulni olyan fájdalmakkal, melyek

nagyon súlyosak
nincs nyilvánvaló okuk (mint például túl sok testgyakorlás, nehéz munka)
nem múlnak 1-2 héten belül
ízületi duzzanattal társulnak
izommerevséggel járnak
általános rossz közérzettel vagy lázzal, étvágytalansággal, súlyvesztéssel társulnak. (Fertőzés is lehet, vagy más betegség.)
Az enyhe fájdalmakat gyakran nem vesszük tudomásul.
Az artritisz súlyos formája, mint a reumatoid artritisz, maradandó károsodáshoz vezethet, ha nem kezeljük. Meg kell találni az ízületi gyulladás megfelelő fajtáját, hogy arra megfelelö kezelést kapjon a beteg.

A legtöbb fájdalom kezelhető.
A rendszeres testmozgás, az egyensúlytartás, a jó diéta, a nem megszokott kimerítő tevékenység elkerülése mind elősegíti, hogy életünk fájdalommentes legyen.